Nakliyat

Kamyonlu Nakliyat

Nakliye kısaca herhangi bir eşyanın bir yerden alınıp başka bir yere taşınması işlemidir. Her geçen gün daha da gelişen ve değişen nakliye işlemini 3 temel başlıkta sınıflandırabiliriz. Bunlar; komple nakliye, parsel nakliye ve evden eve nakliyedir.
Komple nakliye bir yükün nakliye aracına tamamıyla yüklenip taşınması işlemidir. Komple nakliye kara, deniz, hava ve demiryoluyla yapılabilir.
Parsel nakliye, 2 veya daha fazla firma ya da kişinin aynı araca yükleme yapmasıyla oluşan nakliye çeşididir. Parsel nakliyede az miktarda ürünü daha az maliyetle taşımak hedeflenir. Parsel nakliye de kara, deniz, hava ve demir yolu ile yapılabilir.
Evden eve nakliye bir ev, ofis, ürün ya da eşyaların nakliye aracıyla taşınması işlemidir. Günümüzde en sık karşılaşılan nakliye çeşitlerinden biri olan evden eve nakliyat aynı zamanda başlı başına bir sektör haline gelmiştir.

Genel Özellikler

Nakliyat işlerinde, işini meslek edinmiş tecrübeli firmalarla çalışmak gerekir. Zamanında teslim, güvenli nakliyat, nakliye işinde önemli faktörlerdir. Paketleme ve asansörle taşıma işlerinde, taşınacak eşyaların nevisini tespit etmek çok önemlidir. Cinsine göre paketleme yapmamak ve yine cinsine göre istifleme yapmamak, eşyalara zarar verecektir.
Ev eşyalarınızı paketlenirken, bu konuda uzman kişilere paketlemek gerekir.
Yılların vermiş olduğu tecrübe ile İşleriniz aksamadan tıkır tıkır işler. Tecrübemiz ve kalitemizi işimiz yansıtmaktayız.
Uzman kişilerin yapacağı paket, kırılgan ve sağlam eşyaların, zarar görmesini engelleyecektir.
Hizmet kalitemiz gereği teslim edilen eşya yada ürünleri tam zamanında ulaşması gereken yere ulaşmasını sağlamaktayız.
  • Evden Eve Nakliyat
  • Parsiyel Taşımacılık
  • Parça Yük Nakliyesi
  • Nakliyat Ambarı

Evden eve nakliyat bir sektör olmuştur. Eski taşıma sistemlerinde, asansör kullanılmıyordu. Tamamen iş gücüyle taşıma yapılıyordu. Asansörler vardı ancak çok pahalıydı. Piyasaya yayılmadı.

Ancak evden eve asansörlü nakliyat işlerinde asansörün pratik ve hızlı iş görmesiyle, büyük ilgi topladı. İlkönce eksper geliyor ve evinizde keşif yapıyor. Ne kadar eşya var? Nasıl taşınır?, Hangi yük kamyonu yeterlidir? Ve asansörü hangi pencereye kurmak gerekir? Gibi sorulara cevap aramaya başlar. Genellikle önü boş olan pencereler ve balkonlar tercih edilir. Pencereniz küçük olsa da, pencerenin orta kısmını sökebiliyorlar. Asansörün pencereye tam olarak dayanması gerekiyor.

Eşyaların asansöre yerleştirilmesi ise tam bir denge istiyor. Böylece çoğu eşyayı asansörle içeri alıyorlar. Asansörün alamadığı birçok eşya kalabiliyor. Bunların da insan gücüyle çıkarıyorlar. Saatler içerisinde bütün eşyalar, rahat ve güvenilir bir şekilde yüksek binalardan alınıp, taşınması gereken adreslere taşınıyor. Bu iş için yetiştirilen elemanlar, çıkacak aksaklıkları daha önce tecrübe ettikleri için, kolaylıkla çözebilmektedirler. Paketleme ve istifleme işlerinde, Malzemelerinizin zarar görmemesi için, en uygun yerlere koymaktadırlar.

Nakliyat sektöründe, kolaylık sağlayan parsiyel taşımacılık, aynı güzergâh üzerinde, farklı adreslere, eşya taşıma işidir. Yani, Hakkâri’de bulunan bir vatandaş, İstanbul'a taşınacağı zaman, kırkayak veya tır gibi bir araç buluyor. Bu araç zaten İstanbul istikametinde yükü var. Boş yer varsa, Hakkârili vatandaşın eşyalarını da tıra yüklüyorlar. İşte bu tip taşımaya parsiyel taşıma denilmektedir.

Sadece kendi eşyası için taşıma ücreti ödeseydi, daha pahalı olacaktı. Sadece tır ve kırkayak türünde araçlarla, parsiyel taşımacılık yapılmamaktadır. Küçük araçlar da bu iş için kullanılmaktadır. Sadece bir kişi değil, birkaç kişinin eşyası da, taşınabilmektedir.

Parça yük taşıma işi ise, küçük çaplı eşya taşıma işlerine verilen addır. Küçük çaplı işler için, küçük araçlar da temin edilebilmektedir. Parça yük taşıma işinde, yine kırılgan eşyalar için özel kutular ve bölmeler ayrılmıştır. Sağlam eşyalar ise, en alta konmaktadır. En üste ise kırılabilen eşyalar konmaktadır.

Ambar nakliyat işlerinde ise, eşyalar ambarda özel bir şekilde paketlenir, listelenir. Paketleme esnasında kiloları tespit edilir. Bürüt ve Dara hesaplamalarıyla ve mesafe hesaplamalarıyla, tam bir fiyat çıkartılır. Sıvı maddeler içinde paketleme usulleri vardır. Bilgisayar gibi hassas cihazlar için, köpüklü kutular ve özel muhafaza yerleri vardır.

Sorularınız için bize ulaşın!

0(549) 637 3428

Bizi Arayın